Aktivní vystavovatelky

členky spolku, ale i přátelé našeho spolku

Nikdo mi neřekne jinak než Jájo... a to už celých 53 let :-)
Od dětství ráda tvořím..... pletu ,háčkuji, dlouhou dobu jsem dělala kanzashi, ráda vybarvuji antistresové omalovánky a samozřejmě korálkuji. 
Korálky mě naprosto uchvátili... asi jsem byla v minulém životě straka...nebo kolotočářka, protože co se třpytí to je moje :-). Nerada dělám stejné věci,proto jsou moje korálkové výtvory téměř ze 100% ojedinělým originálem...Mám ráda techniku šitého šperku, květiny z korálků a drátků a především miluji techniku háčkování z korálků. Ráda bych na tvorbu měla více času, ale bohužel nemám... moji největší životní vášní jsou zvířata. Jsem více než 30 let aktivní chovatel psů a posledních 10let i koní. Svůj veškerý čas věnuji čtyřnožcům a většinu nocí pak korálkům. Navíc organizuji vše možné:-) ... od výstav koní až po korálkové srazy nejen v Táboře i v Praze.

Jarmila Podzemská

tisková mluvčí skupiny :-) a sekretářka spolku
"Acro"

Miluše Myslivcová

narodila jsem se ve Strakonicích. Mám manžela a dvě děti. Miluji ruční práce, ty mě provází celým životem. Pletení, háčkování, vyšívání, šití patchworku a v neposlední řadě korálky. Je to pro mě relax, je úžasné co se dá vytvořit z jednotlivých korálků. Mám ráda techniku šitých šperků 

pokladní spolku  

Jmenuji se Hanka Smětáková, ke korálkům jsem se dostala úplnou náhodou.
Potřebovala jsem k plesovým šatům nějaký šperk, a žádný nebyl vhodný ke koupení momentálně, tak sem se pokusila si ho vyrobit. Tím se datuje můj začátek korálkování před
3 roky. Na facebooku jsem pátrala a hledala skupinky lidí, co se také věnují korálkování , až se našla i skupinu Korálkářky Tábor a začala se účastnit korálkových večírků. Tady jsem se "nakazila" úplně a od té doby není úniku.

Hanka Smětáková
předsedkyně spolku

naše další členky

Ilona Mlynaříková

jmenuji se Ilona a tvoření se věnuji už pár let. Začínala jsem s decoupage, obrázky, květináče, cokoliv mi přišlo pod ruku jsem předělala podle sebe. Poté jsem vyzkoušela pletení košíků z pedigu. Stále jsem odolávala korálkům, ale nakonec jsem podlehla a uchvátilo mě to natolik že už jsem u toho zůstala. Začínala jsem tvorbou naušnic, náhrdelníků, náramků. Mám dceru, proto jsem měla stále možnost pro někoho tvořit, navíc kamarádky oceňovaly originální dárečky. Pak nastal den, kdy jsem poprvé uviděla stromeček z korálků, uchvátilo mě to natolik, že jsem se do toho pustila s takovou vervou, jako ještě nikdy. Moje první pokusy asi moc vydařené nebyly, ale mě to neodradilo a stále jsem se snažila zlepšit cokoliv, jen aby ten stromeček vypadal jako stromeček... A ted už ten pocit mám, ale chci stále více, proto se pouštím poslední dobou i do odvážnějších projektů a velkých stromečků... Snad i Vám se budou líbit. Tím to ovšem nekončí, byla jsem pozvána kamarádkou na Vršovický koláč 2013, tam jsem poznala jak nádherné je tvořit s dětmi, jejich rozsvícená očíčka, když se jim náramek, prstýnek či naušničky povedly. Strašně moc mě to nabilo energií a v budoucnu, pokud to bude jen trošku možné, bych v tom ráda pokračovala.
V současné době se také věnuji šitému šperku a háčkuji s korálky ...    " ANOLI"

Míla Dušková

Korálky všude,kam se podíváš..Baví mě a těší,vždy se najde chvilka vytvořit něco z té třpytivé krásyi když jako matka na plný úvazek nemám času nazbyt.Doufám,že budeme inspirací i pro ostatní,protože každý dokáže stvořit něco pěkného.

Marie Matoušková
Ke korálkům jsem se prvně dostala asi před 12ti lety, kdy jsem se zúčastnila s několika ženami celodenního tvoření. Tehdy jsme dělaly kuličku z korálků, kterou jsem vůbec na schůzce nedokončila - vůbec mi to nešlo. Jelikož jsem ve znamení Panny, tak jsem se kuličku snažila dokončit doma podle návodu. Postupně mě korálky lapaly do sítě a já jim nakonec plně propadla. Má počáteční dílka byla jednoduchá. Přihlásila do internetové korálková školy Darí Fejtkové a postupem času jsem se zdokonalovala. Postupem času jsem sahala po složitějších technikách, ale stejně mám nejraději šitý šperk. Korálky mě naplňují vnitřním klidem.
Mezi mé další záliby patří háčkování, pletení košíčků z pedigu a procházky s manželem a naším pejskem

naše další členky

Jana Kramperová
Bydlím nedaleko města Milevska, mám dvě úžasné dospělé děti a tři úžasná vnoučata.
Pracovala jsem jako zdravotní sestra v nemocnici a později v jeslích.
Deset let jsem žila s rodinou v Canadě a pak přes dva roky v Itálii.
Nyní jsem důchdkyně, která miluje práci s korálkama. Korálek je pro mě útěk z reality do krásného barevného světa korálků.
Korálek - to je náplast na bolavou duši.

Vlasta Chroňáková
Už od dětství jsem milovala ruční práce všeho druhu pletení,háčkování,vyšívání atd. Asi před pěti lety, před Vánoci jsem se náhodou dostala do skupiny děvčat, které tvořily korálkové hvězdičky. To mě učarovalo,od té doby každou volnou chvíli korálkuji. Sice tvořím i z kroužků nebo drátků,ale korálky v mé tvorbě převládají. 

Jmenuji se Iva Nosková, je mi 41 let. Jsem pyšnou maminkou čtyř dětí. Mezi mé největší záliby patří pejsci (chovám boloňské psíky a ruské barevné bolonky) a samozřejmě korálky.
S tvorbou z korálků jsem začala v roce 2011, kdy mně inspirovala má dcera, která s korálkováním začala o trochu dříve a lákalo mně to zkusit, zda to také dokáži. Již o školních let pro mně ruční práce nebyly cizí (pletení, paličkování, vyšívání, později i pletení z pedigu). Začalo to tedy zkoušením různých technik od ketlování přes techniku šitých šperků až po háčkování s korálky, které mně uchvátilo ze všeho nejvíc a věnuji se mu ve volných chvílích už téměř 4 roky. Uháčkovat se dá téměř vše - od náhrdelníků, náramků, náušnic, zvířátek, kosmetických taštiček až po dekorační předměty, jako jsou velikonoční vajíčka, vánoční kouličky či zvonečky.

naše další členky

Daniela Lokajová
Žiji s rodinou v Praze a některé víkendy trávím v přírodě na Jablonecku. Mám úžasného manžela, dvě skvělé dospělé děti a zatím tři vnoučata. Už v dětství mě mamka a babička zasvěcovaly do tajů pletení, háčkování, vyšívání a šití. Bavila mě také modelařina a hlavolamy. Ke korálkům jsem se dostala v průběhu procesu léčby deprese, a už si bez nich život nedokážu představit. Ráda se učím podle návodů a ráda také vymýšlím vlastní šperky, které pak zase učím šít stejně poblouzněné spřízněné duše. Korálky mě vrátily do procesu kreativity a radosti.  

Hannie Kertis -V online světě řádím pod nickem Hannie's handmade. Mé korálkové láskování začalo před 6 lety v Táboře, kde jsem poprvé navštívila korálkárnu a objevila kouzlo korálků. Baví mě hlavně technika šitého šperků, kde můžu tvořit šperky všech velikostí a tvarů. Inspiraci hledám na každém kroku, hlavně v přírodě. Výrobě a prodeji šperků se věnuji ve svém volném čase, je to pro mne báječné odreagování, kde se můžu kreativně vybouřit. Ráda jezdím své šperky prezentovat na nejrůznější trhy a jarmarky hlavně po Karlovarském kraji.Jsem holka odvážná a soutěživá a proto se nebojím ani velmi kreativních mega projektů spojených s účastí nejen v našich ale i v celosvětových korálkových soutěžích, kde šperky sklízejí velký úspěch, což je pro mne hnací motor pro další rozvíjení a tvoření. Můžu se například pochlubit mých umístěním v elitní desítce s mých šperkem Mystická vodní víla v Celosvětová soutěži FASHION COLORWORKS 2015 BEADING CONTEST.

Jako doprovod k šití šperků jsem se začala před pár lety věnovat práci a tvoření s dětmi. Pořádám nejrůznější workshopy, kreativní kurzy a letní tábory na tvoření nejen s korálky, ale zapojuji i další kreativní materiály všeho druhu. Již čtvrtým rokem jsem vedla velmi úspěšné vánoční tvoření v Ježíškově dílně v rámci Chebských vánočních trhů, kde máme vždy kolem 2000 šikovných dětí na tvoření. Zde se opravdu vyřádím. Letos poprvé tvoříme v chebských školách na velikonoční témata, takže zajíčků a vajíček bude všude plno.Dá se říct, že korálky mne provázejí od rána do noci a i ve snech mne často korálky neopouští. Je to láska na celý život. Hannie´s handmade

Iva Stoupová

Jsem závislá na svém sklářském kahanu a tvorbě vinutých perel. Z nich potom vytvářím šperky v kombinaci s kůží a chirurgickou ocelí, nebo je využívají další tvůrkyně ve své tvorbě.
Vinutí perel (lamworku) se věnuji od roku 2015, kdy jsem ze zdravotních důvodů opustila práci učitelky. Pořídila jsem si nejprve levnější kahan a zkoušela šišaté, do šeda připálené korálky. I když výsledky nebyly zprvu valné, vinutí mne zcela pohltilo a postupně jsem pořídila kvalitní vybavení včetně digitálně řízené chladící pece. Když sedám ke kahanu, netuším přesně, co vytvořím, sklo samotné "si řekne". Do každé perly vložím své emoce, lásku k přírodě i celému stvoření. V roce 2018 byla mé tvorbě udělena certifikace "regionální produkt Toulava".

naše další členky

Kateřina Bacíková
Jsem rodilí Pražák, ale s korálky jsem procestovala všechny kouty Čech. Nespecializuji se jen na jednu techniku, v portfoliu mám šité korálky, výšivku i háčkování. Ráda objevuji a zkouším nové materiály. Miluji setkávání s lidmi, předávání zkušeností a povídání si o korálcích. A proto se nyní více nořím do živých kurzů, tvorby tvořivých sad a návodů do časopisů. Můžeme se spolu potkat na Výstavě kreativity v Dubči, na korálkových víkendech s Rooyou nebo v Pracově, v časopisu Korálki nebo TV pořadu Sama Doma.  

Olga Ulrichová   více zde brzy


Alena Čechová
Jmenuji se Alča a když děti vyletěli s hnízda tak jsem přemýšlela co dělat. Zkoušela jsem mozaiku, pletení i háčkování. Pak jsem zkusila korálky a ty mě uchvátili svou různorodostí a co vše z nich lze vyčarovat. V Plzni jsem pak poznala báječnou partu děvčat se stejnou závislostí 🙂 a spolu se učíme novému a podporujeme se. Baví mě barvičky i kreativita korálků.

naše další členky

Renata Svobodová 
 Jmenuji se Renata je mi 53 let.V minulém bydlišti mi říkali Rený. Kromě dospělých dospělých synů a vyvdané dcery,jsou moji radostí dva pejsci a zahrádka .Babička mě naučila vyšivat, maminka šít. A já objevila korálky. Tvoření mě baví .Zkoušet nové postupy a poznávat další lidičky které korálky taky baví.

Martina Křížová - Maatja Beads
Tvorbě šitých a vyšívaných šperků se věnuji od roku 2014. Tvořím šperky ze skleněných korálků, pro všechny příležitosti, od malých po ty velkolepé. Ráda kombinuji různé materiály, nejčastěji přimíchávám do korálků skleněné krystaly, minerální kameny, shibori stuhy, sutašky nebo peří, miluji romantický styl, secesi i steampunk.. Vznikají tak originální a nepřehlédnutelné kousky. Kromě exkluzivního materiálu do nich vkládám také radost a emoce.. každý šperk si pak přiláká tu svou jedinečnou bytost, svou novou majitelku. Čas od času se účastním výstav, českých i mezinárodních soutěží, a radost z tvoření postupně předávám i dál, v návodech pro korálkářky, které zaujal můj styl.

neboj se mezi nás :-)