BEADING FESTIVAL PRAGUE 2024

18.5.2024   Praha ,
Hotel Olympik
Generální sponzor festivalu BOHEMIA CRYSTAL VALLEY
scroll down for English version

scroll down for English version
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat, na festival Českých i zahraničních designérů, kteří "čarují" s korálky.
BEADING FESTIVAL PRAGUE 2024
18. 5.2024
Hotel Olympic Praha

Pro veřejnost
Otevřeno od 11:00 do 17:00
VSTUP ZDARMA
Program:
1) Slavnostní zahájení a křest knihy návodů spolku Korálkářek,
na které se podílelo několik českých i zahraničních designérů. Díky knize si dokážete sama vyrobit nějaký korálkový šperk, nebo dekorace.
2) Představení jednotlivých designérů.
3) Módní přehlídka soutěžních šperků s Bohemia Crystal Valley.
4) Vyhlášení soutěže s Preciosa Ornela.
5) Vyhlášení vítězů soutěže s Bohemia Crystal Valley.
6) Ukončení festivalu.

Po celou dobu se můžete těšit na tvořivý koutek pro děti, které si pod odborným a zkušeným vedením designérky Hany Kertisové, která pracuje pravidelně a celoročně s dětmi, udělají korálkové dekorace a další drobnosti.
V průběhu festivalu můžete nejen obdivovat krásu a umění designérů z celé Evropy, uvidíte jak pod jejich rukama  korálky doslova ožívají. Připraveny jsou workshopy i pro dospělé od jednoduchých až po ty komplikovanější.
Mnoho šperků a dekorací bude na prodej. Budete mít jedinečnou možnost koupit si něco originálního. Mimo tvorby budou také na prodej korálkové stavebnice ( návod s materiálem pro tvorbu doma). Pokud si přijdete festival "jen" užít, je možno nakoupit například přírodní kameny-kabošony, broušené krystaly atd.  V prostoru festivalu bude pro návštěvníky připravena od sponzora festivalu malá pozornost.
K dispozici Vám bude zkušený team spolku Korálkářky z.s., který je pořadatelem celé akce.

Propozice pro vystavovatele
pátek 17.5.2024  restaurace hotelu Olympic od 18:00 společná slavnostní večeře formou švédských stolů.
Platba na místě 320-350 Kč.

sobota 18.5. 2024 od 8:30 příprava vašich šperků a dekorací pro festival
                                     17:00-18:00 úklid sálu.
Přihlásit se je možné online pomocí formuláře níže.
Každý z vystavovatelů bude mít k dispozici stůl 80 x 125 cm, je možné dokoupit si další stůl stejné velikosti.

Na svém prostoru můžete nejen vystavovat, ale i prodávat svoje exponáty, dělat workshopy i prodávat stavebnice či jednotlivé komponenty k výrobě právě Vámi vystavovaných exponátů.
Konferenční místnost bude pro vystavovatele otevřená v sobotu od 8:30 do 18:00 ( příprava a úklid).
Šperky si budete připravovat a aranžovat sami na Vámi donesené dekorace (krky, torza).
Pořadatel akce spolek Korálkářky z.s., neručí za případné vzniklé škody.

V ceně závazné přihlášky je nejen stůl 80 x125 cm, ale také oběd (opět formou švédských stolů) a 2x coffee break, služby fotografky ( k dispozici fotografie v plné velikosti, tak jako tomu bylo v loňském roce) a dále plno barevný katalog vystavovatelů. Déle inspirativní box s korálky  v hodnotě 40-50 euro od sponzora festivalu.
V průběhu celého dne budou probíhat 2  soutěže. Nikdo další, kromě přihlášených designérů, se nesmí účastnit vyhlášených soutěží.

*Soutěž s PRECIOSA
 ORNELA
Každý vystavovatel může přinést do soutěže s Precios k osobnímu posouzení 1 šperk. Tento šperk  nebo dekorace, musí obsahovat převahu korálků, které vyrábí Preciosa Ornela. Tedy nemusí to být jen rokajl, ale i další tvarové korálky a perle od Preciosy. Tématem soutěže je probíhající mistrovství světa v ledním hokeji v Praze ( 10.-26. května 2024) , tedy ideálně národní barvy České republiky ( červená, modrá a bílá), ale může být barevná kombinace i jiného státu, ale jen pokud se mistrovství světa dané země účastní. ( najít informace o MS není těžké). Vítězné 3 šperky, nebo dekorace získají box s korálky od Preciosa Ornela.

*Soutěž s generálním sponzorem festivalu BOHEMIA CRYSTAL VALLEY
Každý vystavovatel může do soutěže přihlásit maximálně 3 věci . Unikátní šperk,  který dosud nikde nesoutěžil, (tedy nelze přihlásit například starší kousky z BOTB),může být tedy kabelka, část oděvu, korálková dekorace, květiny, brože atd. 
Použít můžete jakékoliv korálky české, japonské, čínské,..... co Vás napadne. Nelze použít jen rokajl. Musíte využít i tvarové korálky ( pohanka, gemduo, par puca atd). Doufám, že je vám podmínka soutěže jasná.
Nejpozději do 30. dubna 2024  je třeba zaslat fotografii ( případně odkaz na video) přihlašované korálkové tvorby. Zasílejte v dobrém rozlišení přes www.uschovna.cz nebo www.wetransfer.com na
email: bohemia-acro@seznam.cz .
Všichni účastníci soutěže, ať udělají jeden soutěžní šperk- dekoraci nebo 3, dostanou speciální tajný hodnotný box od sponzora. Nechte se překvapit, bude to stát za to :-)!

Sponzor soutěže a festivalu vybere 20 semifinálových prací ( může se stát že jeden designér bude mít 3 kousky a jiný žádný, fotografie dostane anonymně), které musí soutěžící dovézt osobně na festival. Sponzor z 20 semifinalistů vybere  nejlepší. Prosím, vezměte všechny soutěžní přihlášené věci s sebou na festival, uděláme výstavu , včetně těch co do semifinále nepostoupí.
všech dvacet semifinálových prací bude předvedeno na módní přehlídce při Beading festival Prague 2024.
Výhry jsou v celkové hodnotě 1.000 euro a to následující
3. místo:
poukaz v hodnotě 100 euro na nákup materiálu ( korálků) u sponzora akce 
2. místo: poukaz v hodnotě 200 euro na nákup materiálu ( korálků) u sponzora akce
1. místo: poukaz v hodnotě 200 euro na nákup materiálu ( korálků) u sponzora akce + 500 euro v hotovosti.
Všechny poukazy budou bez časového omezení- tedy můžete vyčerpat kdykoliv.

Registrační poplatek na festival ( včetně výše uvedeného)  je 2.000 Kč ( nebo 90 euro zahraniční vystavovatel). Je možné si přikoupit druhý stůl  (bez oběda , katalogu atd) za cenu 1500 Kč ( 65 euro zahraniční vystavovatel). Potom je celková cena za 2stoly 3500 Kč. ( 155 euro). Přihláška je závazná, registrační poplatek se při neúčasti nevrací.
Uzávěrka přihlášek do naplnění kapacity, nejpozději však do 30.4.2024. Ale neotálejte s přihlášením, prosím nemůžeme Vám pak zaručit místo.
Bankovní Informace : 2101435731/2010
var.symbol pro platbu festivalu je 18052024
IBAN CZ8120100000002101435731
Swift je FIOBCZPPXXX 

Před odesláním přihlášky je třeba nejprve zaplatit poplatek a s kopií platby teprve vyplnit přihlášku. Vyplněním přihlášky dáváte souhlas nejen se zveřejněním fotografií pořízených na festivalu, ale také souhlas s dalším použitím fotografií pro reklamní účely spolku, a také vyjadřujete, že jste četli propozice akce a budete se jimi řídit. Děkuji za pochopení. Do 1.2.2024 pošlete 3-4 fotografie Vaší práce, plus text o Vás a kontakty pro zpracování katalogu, na email: bohemia-acro@seznam.cz 

Víkend před festivalem tedy v termínu 10.-12. května 2024 nás čeká víkendový workshop s Laura Giusti Více ZDE
The English version of the propositions can be found here in PDF format.

Přihláška na Beading festival Prague 18.5.2024

Odesláním přihlášky souhlasíte, aby spolek v souladu s GPDR uchoval Vaše údaje, také aby fotografie pořízené z akce mohly být použity pro propagaci spolku, výstav a jeho další činnosti. Rovněž souhlasíte s propozicemi akce a budete se jimi řídit.

Korálkářky z.s.